Fullt hus på årets første frokostmøte!

Klokka er 07.10 og vintermørket ligger tungt over Nannestad. Men utenfor Reolteknikks nye lokaler i Majorvegen 12 er den røde løperen rullet ut og faklene tent. Det er klart for årets første frokostmøte med Nannestad næringslivsforum.

Reolteknikk
Av: Ida Luke Muggerud
Påmeldingen til årets første frokostmøte var overveldende med over 70 påmeldte deltakere. Etter god tid til mingling og frokost fikk vi høre en spennende presentasjon av Reolteknikk. Daglig leder Robert Langfjord fortalte litt om hvorfor de hadde etablert seg i Nannestad. Stikkord som plass, beliggenhet, transport, logistikk og riktig kundesegment stod sentralt for valget. Som Langfjord selv sa, så ble det til slutt Nannestad fordi "det er her vi vil bygge og her vi vil bo".

Robert fortalte også litt om flytteprosessen fra Gjerdrum til Nannestad, deres suksess og produkter. Reolteknikk har holdt på i 20 år og har ifølge daglig leder en gründertanke og et kundefokus som fortsatt gjennomsyrer bedriften. Ikke minst har de flinke folk, en flat og strømlinjet organisasjon og en sunn bedriftskultur - oppskriften på suksess!

Og hva gjelder produkter - Visste du at Reolteknikk selger brukte reoler og leverer reoler både til arkiv og museum? 

Overrasket med åpningsseremoni

Lite visste vi at ordfører i Nannestad, Christian Bendz, ettermiddagen i forveien hadde fått forespørsel om å ta den offisielle åpningen av det nye bygget til Reolteknikk. Men gullsaksa lå klar, så det ble både snorklipp, tale, konfetti og kake.

Reolteknikk åpning
 
Aurskog Sparebank


Leder bedriftsmarked, Tormod Løvseth og investeringsrådgiver i Aurskog Sparebank Eskil Evjen ga de fremmøtte et godt innblikk i hva som påvirker økonomien. Det er usikre tider, noe som gjør det vanskelig å spå økonomien, men vi kan i allefall håpe på noen rentekutt og dermed litt bedre råd i 2025.

Aurskog

Takk for at du handler lokalt!

Inger Pedersen fra Nannestad næringslivsforum presenterte kampanjen "Takk for at du handler lokalt!" Kampanjemateriell er utarbeidet av Lone Varne i RÅW Studio. Her kan man helt enkelt legge inn et bilde av sine ansatte/sin bedrift og henge den opp godt synlig på arbeidsplassen. Kampanjemateriell kan du laste ned via QR-koden under.
qr
En viktig påminnelse om å handle lokalt.

Handle lokalt Nannestad

Aktiv i Nannestad

Aktiv i Nannestad var siste bedriftspresentasjon ut. En fin forlengelse når vi allerede var inne på det å ta aktive valg. Eiendomsmegler MNEF Knut Magnus Betten tok oss på en liten reise gjennom boligmarkedet nasjonalt og lokalt for Nannestad. Han kunne fortelle at det er en god boligreserve i Nannestad, og at han tror på en oppgang i boligprisene på cirka 10% det neste året. 

Tilbakemeldinger fra deltakere


En kjempefin morgen med forskjellige tema. Arrangørene har gjort en fantastisk jobb med å finne gode næringsaktører.


Mona og Charlotte, Temp-Team
 

Her var det mye spennende og høyst relevante tema. Det var veldig bra å komme inn i det nye lokalet til Reolteknikk. Dette viser at Nannestad skal være en åpen "ja"-kommune. Det er viktig å ivareta de som ønsker å etablere seg i Nannestad. Stor ros til Nannestad næringslivsforum og Innovasjon Gardermoen. 
 

Orfører Nannestad

Også daglig leder i Reolteknikk, Robert Langfjord er "strålende fornøyd" med morgenen og åpningen av deres nye lokaler. "Det var et godt oppmøte og en fin feiring", sier Langfjord med et smil.
 

Robert Langfjord Reolteknikk


Dette ble veldig bra! Overveldende oppmøte og viktige tema som engasjerer mange. Vi håper å se alle sammen og enda flere på næringslivsdagen i Nannestad 03.04.2025.
 

Tor Eivind og Inger, Nannestad Næringslivsforum